درباره طراحی وب سایت وبنا

ویژگی های ساخت وب سایت ماهر
ویژگی‌های بسیاری برای طراحی وب سایت حرفه ای در لحاظ گرفته می شود ولی بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های ذیل واقعه حیث دارا هستند .

پباده سازی گرافیک

پباده سازی گرافیک در تارنما حرفه‌ای باید بوسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت پذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در نظر میگیرد . او آشنایی نیکی از رنگ‌ها دارد و با توجه به مدل کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را انتخاب می نماید . در ضمن توجه داراست که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه ها مورد نظر خود دسترسی داشته باشند . این مسئله مخصوصا زمانی اهمیت دارد که قالب تارنما به طور اختصاصی پباده سازی شود .

سرعت مناسب

معمولا کاربران طاقت انتظار کشیدن برای لود شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت پایین داشته باشد به زودی بسیاری از کاربران خود را از دست خواهد داد . از این پیشین , سرعت سایت یکی‌از کارداران مفید بر بهبود سئوی سایت نیز هست . کارداران متعددی بر سرعت وب سایت تاثیر می‌گذارند . مواردی مانند فرصت پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در طراحی وب حرفه‌ای همه این کارداران در حیث گرفته میشوند تا سایت در کوتاه‌ترین زمان ممکن لود شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی‌از مهمترین ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا این که واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بسیاری از کاربران با به کار گیری از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها بازدید می‌کنند . سایتی که ریسپانسیو باشد خود را با تمامی دستگاه‌ها سازگار می‌کند و در سود در تمامی دستگاه‌ها به خیر سناریو داده می شود . در این صورت یوزرها می‌توانند به راحتی اسکرول یا این که زوم نمایند , به صفحات گوناگون بروند و متن‌ها را بخوانند . در ساخت وب سایت ماهر این نکته بی تردید بایستی در لحاظ گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های ساخت سایت ماهر

درباره ی رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی گفته شده شده است با این حال بخش اعظمی از افراد هنوز هم این دو مضمون‌ را به جای هم به کار می‌برند! خواسته از تجربه کاربری شم و حالی است که کاربر در تعامل با سایت شما به دست می‌آورد . طراح UX در زمینه ی یوزرها تحقیق می نماید و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و سپس با تحلیل این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را طراحی می‌کند . وی معین می‌کند که یوزرها به چه شکل و از چه مسیری به اطلاعات متبوع خویش برسند .

منظور از رابط کاربری همه صفحه ها و المان‌هایی مثل دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با وبسایت از آنها استفاده میکند . طراح UI مسئولیت تولید نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارد .

نیازی به اعلام کردن نمیباشد که در طراحی وب ماهر باید موادسازنده رابط کاربری و تجربه کاربری تماما در نظر گرفته شود و سایت می بایست مبتنی بر تحلیل‌های ظریف آن ها پباده سازی شود .

بهینه سازی سایت یا سئوی وب سایت برای موتورهای جست و جو

سئو وب سایت در سطح های مختلفی انجام میگردد . شرکت‌ها می بایست سایتی را به شما تحویل بدهند که از نظر فنی تماما برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئو سایت در تراز محتوا انجام می شود . استفاده از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای کیفیت عالی تاثیر بسیاری در افزایش تعداد بازدیدکنندگان و بهبود رتبه سایت در برگه نتیجه ها گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارااست .

بعضی از شرکت‌های ساخت وب سایت حرفه ای سرویس ها سئوی وب سایت را هم به مشتریان خود ارائه میدهند . توجه داشته باشید که گزینش لغت ها اصلی مطلوب و ارائه محتوای با کیفیت از مهمترین مشخصه‌های وب سایت حرفه ای می‌باشند و نقش مهمی در بهبود وب سایت شما دارا هستند . خوب تر است این کار را به اشخاص کارشناس بسپارید .

رئیس راحت

فرقی ندارد از کدام لهجه برنامه‌نویسی یا سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید , درهرحال یکی‌از ویژگی ها ساخت وب سایت حرفه ای سیستم یا این که پنل مدیریت معمولی و آسوده است . بخش رئیس بایستی به گونه‌ای پباده سازی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار نماید . مدیر وب سایت بایستی بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خویش را به راحتی بار گذاری نماید و اصول سئو وب سایت را در بخش‌های متفاوت به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب سایت ماهر
نمی توان بها دقیقی برای طراحی سایت حرفه ای اظهار کرد . شرکت‌ها طبق پیشنهاد شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای وب سایت در حیث گرفته‌اید , هزینه و بازه دوره پیاده‌سازی را مشخص می نمایند . نکته روشن این است که برای داشتن یک تارنما حرفه‌ای بایستی هزینه بیشتری بپردازید به این دلیل که یک


در دنیای ساخت سایت اسامی و انواع متنوعی مطرح می‌شود . از طراحی وب اختصاصی گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های فراهم و … . تفاوت در بین این اشکال در ذهن بخش اعظمی از کاربران سوال ساخت می کند . در این مطلب به بررسی معنای ساخت سایت منحصر می‌پردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده ابلاغ خوا هیم کرد .

تارنما منحصر به فرد چیست؟
اولی نکته درخصوص سایت‌های مخصوص این است که در پباده سازی آنان از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده , مانند وردپرس طراحی سایت یا جوملا به کار گیری نمیشود . این سایت‌ها از آغاز با کدنویسی در محفظه برنامه‌هایی نظیر PHP یا ASP . NET طراحی میشوند .

به این ترتیب روشن میشود که طراحی قالب منحصر ارتباطی با طراحی وب اختصاصی ندارد . گهگاه ممکن است کمپانی تارنما را بر اساس سیستم مدیریت محتوای آماده‌ای مانند وردپرس بسازد البته قالب یا این که پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی نماید . یعنی از قالب‌های بدون‌پول وردپرس یا قالب‌هایی که تا قبل از این در کمپانی پباده سازی شده بوده است , به کارگیری نکند .

زمینه دیگری نیز وجود دارد که در آن , کمپانی با به کار گیری از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای جور مشخصی از تارنما را می‌نویسد . برای مثال نمونه‌ای از یک سایت فروشگاهی پباده سازی می نماید و آن را به مشتریان مختلف میفروشد . در‌این‌حالت‌ , کدهای سایت برای شرکت منحصر به فرد است و به یک مشتری یگانه اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این سایت دسترسی ندارند .

در موقعیت دیگر , کمپانی یک سیستم رئیس محتوای اختصاصی برای خود می‌سازد و همه سفارش‌ها را در‌این محفظه طراحی می نماید . سیستم‌های مدیریت محتوای عمومی مثل وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا‌هستند که بخش اعظمی از آنان در بخش اعظمی از مورد ها زمینه به کار گیری قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیریت محتوای اختصاصی این بخش‌های مازاد را ندارند و به همین جهت در آن ها می‌توان تخت گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سمت دیگر به دلیل احاطه شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا هستند .

در صورتی‌که سایت‌های آماده شرکت‌ها امکانات گزینه نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر دلیلی یک وب سایت با کدنویسی منحصر بخواهید , شرکت صفر تا صد وبسایت را اختصاصا برای شما طراحی می نماید . در این حالت تمامی بخش‌های وب سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری صرفا برای شما پباده سازی شده‌است و نمونه دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت طراحی سایت منحصر با سایت‌های مهیا
تفاوت طراحی وب منحصر با وبسایت های فراهم

با مباحثی که مطرح شد شاید تا کنون تفاوت در بین سایت‌های منحصربه‌فرد و سایت‌های مهیا را شعور کرده‌اید .

سایت‌های آماده بر اساس سیستم‌های رئیس محتوای جهانی مثل وردپرس , جوملا , دروپال و … متن میگردند . در‌این‌حالت‌ شرکت‌ها مجبور نیستند تمامی چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت ساخت وب سایت اکثر خواهد بود .
در ساخت سایت منحصر به فرد , شرکت‌ها با اعتنا به سبک و تجهیزات مورد‌علاقه خود , یک گویش برنامه‌نویسی را انتخاب می کنند و مبتنی بر آن , همه جزئیات تارنما را طراحی مینمایند .
در طراحی سایت منحصربه‌فرد زمان و نیروی انسانی بیشتری صرف میشود . به طور معمول این نوع از طراحی هنگامی به کار می رود که سایت‌های آماده ویژگی‌های مورد نظر صاحبکار را نداشته باشند .
هزینه ساخت وب سایت منحصر
نظیر همگی گونه های دیگر , هزینه طراحی سایت اختصاصی نیز به امکانات و ویژگی‌های سایت بستگی دارد . طبیعتا هزینه‌ای که برای این نوع سایت‌ها باید بپردازید بیشتر از هزینه سایت‌های مهیا خواهد بود . برای داشتن یک سایت با پباده سازی منحصربه‌فرد می بایست هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در حیث بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *